facebook
favorite button
super instructor icon
Betrouwbare leraar
Deze leraar antwoordt snel. Dit getuigt van een goede dienstverlening naar haar of zijn leerlingen toe.
member since icon
Sinds juli 2025
Leraar sinds juli 2025
🎙 Podcast & audio – van idee tot aflevering. Ervaring met eigen radioshow, podcasts, audioverhalen & sound design.
course price icon
Van 72 € /h
arrow icon
Heb je een stem, een verhaal, een visie? Ik help je bij elke stap: concept, script, opname en montage (Reaper, Premiere).
Ook begeleiding mogelijk bij sound design, voice training en publicatie.
Ervaring met eigen radioshow, podcasts, audioverhalen & sound design.
Extra informatie
eigen materiaal vereist
Locatie
green drop pin icongreen drop pin icon
|
Gebruik Ctrl + muiswiel om in te zoomen
zoom in iconzoom out icon
location type icon
Plaats gekozen door de student :
  • In de omgeving van Brussel, België
location type icon
Bij de leraar :
  • Fernand Neuraystraat, Elsene, België
Over
Ik ben Peter, een creatieve duizendpoot met ervaring in communicatie, taalonderwijs, radio en cultuur. Drietalig (NL/FR/ENG), enthousiast, betrokken en met gevoel voor humor. Mijn lessen zijn levendig, persoonlijk en afgestemd op jouw ritme.
Opleiding
Ik studeerde Moraalwetenschappen en Vergelijkende Cultuurwetenschappen aan de Universiteit Gent, beide met onderscheiding. Mijn academische parcours combineer ik met een artistieke praktijk: schrijven, radio, cultuurprojecten en internationale samenwerking.
Leservaring
Ik heb meer dan 20 jaar ervaring in communicatie, lesgeven, vertalen en creatieve coaching. Ik gaf Nederlands aan anderstaligen, werkte als redacteur, DJ en podcastmaker. Ik coach graag mensen met creatieve ambities op een warme en doelgerichte manier.
Leeftijd
Volwassenen (18-64 jaar oud)
Senioren (65+ jaar oud)
Niveau van de leerling
Beginner
Gemiddeld
Duur
45 minuten
60 minuten
De les wordt gegeven in
Nederlands
Frans
Engels
Beschikbaarheid typische week
(GMT -05:00)
New York
at teacher icon
Bij de leraar thuis
at home icon
Bij de student thuis
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
00-04
04-08
08-12
12-16
16-20
20-24
Hier zijn enkele concrete lesideeën:

🎓 Taal en communicatie

Nederlands voor anderstaligen (NT2)
Frans of Engels conversatie – voor nieuwkomers of expats.
Creatief schrijven / storytelling – In meerdere talen, voor jongeren of volwassenen.
Copywriting / redactiecoaching – Gericht op communicatieprofessionals of studenten.

🎤 Artistiek & cultureel

Podcasting & radio maken – Op basis van m'n werk met BRUZZ en Bedroom Beats.
DJ basics & mixtechnieken – Gericht op jongeren of beginners.
Sound design & audio editing (Reaper, Premiere) – Ideaal voor aspirant makers.
Mediacoaching / sociale media voor artiesten – voor starters of culturele organisaties.

📸 Digitale creatie

Photoshop / Indesign / Illustrator basics – Voor jongeren, kunstenaars of starters.
Videomontage (Premiere Pro) – Gericht op documentaire, content creation, of VJ-workshops.
Persoonlijk merk / visuele identiteit ontwikkelen – Een combinatie van tekst en beeld.
Lees meer
Taalniveau: beginner tot gevorderd
Taal: FR / ENG / NL
Leer Nederlands op een menselijke manier. We bouwen woordenschat en grammatica op, maar ook zelfvertrouwen en expressie.
Gesprekken, muziek, verhalen: alles kan een ingang zijn tot de taal. Ook voorbereiding op examens of sollicitatie mogelijk.
Focus: spreken, begrijpen, durven.
Met ervaring als NT2-lesgever aan EPFC + creatieve achtergrond.
Lees meer
Toon meer
arrow icon
Vergelijkbare lessen
arrow icon previousarrow icon next
verified badge
NL - Produceer je eigen tracks met Ableton Live, één van de populairste DAW's (digital audio workstation) van het moment! Komt onder andere aan bod tijdens de lessen: introductie tot Ableton Live, audio vs. midi, sampling, beats maken, mixen, effecten gebruiken, muziektheorie, ...

NL - Produceer je eigen tracks met Ableton Live, een van de populairste DAW's (digital audio workstation) ter wereld. Wat we tijdens de lessen behandelen: introductie tot Ableton Live, audio vs. midi, sampling, beats schrijven, mixen, effecten gebruiken, muziektheorie, ...

ableton live - muziekproductie - muziek - productie - cours de musique - musique assisté par ordindeur - mao - sint-gillis - sint-gillis - brussel - bruxelles - brussel
verified badge
Ben jij gepassioneerd door audioproductie?
Wil je zelf produceren, maar weet je niet waar je moet beginnen? Ik bied je de kans om je eerste stappen te zetten of je talenten als audioproducent verder te ontwikkelen in een professionele omgeving.
Ik ben al 20 jaar audioproducent en begeleid je op deze reis vol ontdekkingen tot het moment dat je er zelf op uit kunt gaan.

Deze cursussen hebben tot doel de werking van een professionele studio te demystificeren en je ogen te openen voor het feit dat apparatuur niets is, maar dat visie veel meer telt dan het aantal knoppen dat je kunt kopen.

De thema’s die ik behandel zijn:

- De keuze en technieken van microfoons
- Studio-akoestiek
- Routingbeheer in een professionele studio
- Connectiviteit in een studio
- Bereid een opnamesessie en een livesessie voor
- Aan de slag met de Yamaha 02R96VCM-console
- Met behulp van een analoge console
- Aan de slag met Cubase en Wavelab
- Vergelijking van verschillende MAO/DAW op de markt (Cubase, Nuendo, Protools, Reaper, StudioOne, WavesTracks, Ableton, ....)
- Een mixsessie voorbereiden (bestanden uitwisselen en delen met derden)
- Opnames
- Bewerken
- Verschillende mengtechnieken voor verschillende muziekstijlen
- Analoge en digitale audioverwerking (inleiding tot plug-ins en outboard)
- Masteren; wat is het en waarom?
- Werken met audio voor commerciële uitzendingen (radio, tv, games,...)
- Werk met Mac en pc
- Studio-ethiek
- Tips en trucs voor het bouwen en aanschaffen van materialen voor je eigen (thuis)studio

Aarzel niet om mij een bericht te sturen om een cursus op maat voor u samen te stellen.

Tot binnenkort,

Iwan.
verified badge
Loop je steeds tegen problemen aan als je je eigen muziek, podcast of andere audioproductie opneemt / produceert / mixt / mastert? Misschien weet je zelfs niet wat die verschillende stappen zijn!
Maak je geen zorgen, ik kan je helpen om je problemen een voor een op te lossen.
Ik bied geen standaardcursus met een curriculum aan, maar in plaats daarvan bied ik gepersonaliseerde sessies aan waarin we focussen op wat JIJ niet wilt leren, wanneer JIJ er klaar voor bent om erover te leren.

Het maakt niet uit op welk niveau u momenteel werkt, ik weet zeker dat ik u kan helpen uw producties en workflow te verbeteren.
Ook als u alleen hulp nodig heeft bij het opzetten van uw apparatuur, kan ik u helpen.
Heb je alles ingesteld, maar werken dingen gewoon niet? Ik kan binnenkomen en helpen bij het oplossen van uw systeem.

Dus wie ben ik?
Ik ben een professionele geluidstechnicus (zowel in de studio als live), producer, componist en multi-instrumentalist.
verified badge
Heeft u ideeën in uw hoofd, maar heeft u de stap nog niet gewaagd? Of je nu een beginnende of een ervaren muzikant bent, ik raad je aan om in de productie te duiken met een op maat gemaakte cursus over Ableton Live-software.

Ik ben al meer dan 10 jaar een gepassioneerd muzikant en producer (getrainde gitarist), en ik ben hier om je te helpen alle subtiliteiten van Ableton te ontdekken en onder de knie te krijgen.

Wie moet aanwezig zijn:

- Je bent een beginner en je wilt de interface ontdekken tijdens het componeren van je eerste nummer.
- U bent een gemiddelde of ervaren gebruiker en wilt uw vaardigheden perfectioneren en meer geavanceerde technieken leren.

Wat je kunt verwachten:

Voor beginners :
> Ontdekking van de Ableton Live-interface tijdens het maken van je eerste compositie
> Praktische aanpak zonder theoretische overbelasting
> Optimalisatie van de cursus volgens uw doelstelling en uw muzikale wensen
> Terbeschikkingstelling van bronnen (pakketten, sjablonen, presets, enz.)

Voor gemiddelde en gevorderde gebruikers:
> Diepgaande analyse van uw composities met gepersonaliseerde feedback
> Zwakke punten opgelost en bestaande nummers verbeterd
> Nieuwe productietechnieken verkennen, tips, snelkoppelingen en sjablonen delen
> Sectie over sampling, geluidsontwerp en mixen

Voorbeelden van behandelde onderwerpen:

- Interface: je leert navigeren tussen Audio en MIDI, de juiste tools/plugins gebruiken, sjablonen maken en essentiële snelkoppelingen gebruiken.
- Opnemen: ik leg je uit hoe ik te werk ga om stemmen of instrumenten goed op te nemen en tegelijkertijd de akoestiek van je kamer te optimaliseren.
- Compositie: leren virtuele instrumenten te gebruiken, kennismaking met geluidsontwerp en verkenning van creatieve compositietechnieken (geen muziektheorie nodig).
- Arrangement: structureer een stuk effectief zoals de profs om overtolligheid te voorkomen.
- Mixen: controle van effecten, integratie van externe plug-ins, mixtechnieken.

Aanpassingsvermogen: afhankelijk van je voortgang, je drijfveren en je muzikale voorkeuren, pas ik de cursus voortdurend aan om de specifieke aspecten te bereiken die je wilt verkennen of versterken.

Als je geïnteresseerd bent, stuur me dan een bericht en ik beantwoord al je vragen :)
verified badge
NL. Leer hoe u professionele tools en logica kunt gebruiken terwijl u uw eigen muziek produceert.
Leer verschillende opnametechnieken en het gebruik van microfoons met professionele apparatuur. Basisprincipes van mixen
en mastering
Ben je gepassioneerd door filmmuziek? Leer de tools van een filmcomponist en maak muziek voor verschillende filmgenres.

NL. Leer pro tools en logica gebruiken en produceer je eigen muziek
Leer verschillende opnametechnieken en gebruik van microfoons met professionele apparatuur. Basis van mengen
en mastering
Ben je gepassioneerd door filmmuziek? Leer de tools van een film componist, maak muziek voor verschillende
filmgenres

SP. Gebruikmaken van professionele tools en logische produciendo tu propia música.
Aprende verschillende técnicas de grabación en microfonía usando equipo profesional
verified badge
Ableton Live lessen voor alle niveau's, leeftijden, interesses voor professionele en lucratieve doeleinden, vrije tijdsbesteding of het ontdekken van een passie!
Integratie van externe gear ( synthesizers, samplers, sequencers, effects )
Synthesising.
verified badge
Hallo, ik ben Sam :)

Als muziekproducent heb ik met Ableton live samengewerkt voor zowel het opnemen en maken van muziek als voor live optredens.

Ik ben vertrouwd met het gebruik van Ableton stock-plug-ins, maar ook met plug-ins van derden zoals Fabfilter-plug-ins (Q3, R, L2,...) en het maken van percussieve geluiden met Serum (of Operator in Ableton).
Ik doe ook veel sounddesign met mijn Prophet 6 of platengitaar en laat het opvallen in de mix.

Ik ben erg blij om te horen wat je graag wilt leren, zodat ik de lessen precies kan aanpassen aan wat je nodig hebt!
Vertel me alsjeblieft wat je problemen zijn of wat je graag zou willen leren en ik zal sessies maken op jouw persoonlijke niveau.

Voor mezelf gebruik ik Ableton vooral om elektronische (deep house) muziek te maken met rock invloeden.
verified badge
NL
Mijn naam is Arno, ik ben al sinds mijn 16de bezig met het draaien en componeren van muziek. Mijn passie is geluid en techniek. Ik ben begonnen met analoogapparatuur, zoals de Akai MPC2000XL. Ik heb mijn studies afgemaakt in SAE Brussel (Bachelor of Arts and Sounds) en heb een paar extra diploma's behaald in live recording en music business. Ik werk nu vooral in IT en in mijn vrije tijd produceer ik muziek en doe ik opnames van artiesten. Ik kan je helpen met samplen, Ableton mixing and recording, DJ zowel met vinyl als CDJ's. Ik heb alle materiaal staan dat ik eventueel kan meenemen naar jou, of we kunnen bij mij lessen volgen.

ENG
My name is Arno, I have been spinning and composing music since I was 16 years old. My passion is sound and technology. I started with analog equipment, such as the Akai MPC2000XL. I finished my studies in SAE Brussels (Bachelor of Arts and Sounds) and got some additional degrees in live recording and music business. I now work mostly in IT and in my spare time I produce music and do recording of artists. I can help you with sampling, Ableton mixing and recording, DJ both with vinyl and CDJs. I have all the equipment that I can possibly bring to you, or we can take lessons at my place.

Gear:
Elektron Digitakt
Akai MPC2000XL
Akai S950
Ensoniq EPS
Yamaha DX7
Roland 303
Roland 909
Juno Alpha
Pioneer XDJ1000mk2
Technics 1200 mk2
Pioneer DJM mengpaneel
Ableton
Plugins
verified badge
Ableton Live is een geweldig programma, maar het duurt een tijdje voor je het onder de knie krijgt. Ik werk er al 7 jaar mee en begin het door en door te kennen. Het versnelt je creatieproces enorm als je de software goed kent. Anders kan het lang duren en verlies je sneller de moed. Naast Ableton Live begin ik Max ook te kennen. Dit is geen DAW maar een visuele programmeertaal die vaak gebruikt wordt door kunstenaars omdat men er niet direct code voor moet leren schrijven. Je kan dit gebruiken om muziek te maken, maar ook voor lichten en video. Het is een heel diep programma met heel veel mogelijkheden. Ik kan de basis hiervan meegeven.
message icon
Contacteer Peter
repeat students icon
1e les wordt ondersteund
door onze
Good-fit Leraar Garantie
Vergelijkbare lessen
arrow icon previousarrow icon next
verified badge
NL - Produceer je eigen tracks met Ableton Live, één van de populairste DAW's (digital audio workstation) van het moment! Komt onder andere aan bod tijdens de lessen: introductie tot Ableton Live, audio vs. midi, sampling, beats maken, mixen, effecten gebruiken, muziektheorie, ...

NL - Produceer je eigen tracks met Ableton Live, een van de populairste DAW's (digital audio workstation) ter wereld. Wat we tijdens de lessen behandelen: introductie tot Ableton Live, audio vs. midi, sampling, beats schrijven, mixen, effecten gebruiken, muziektheorie, ...

ableton live - muziekproductie - muziek - productie - cours de musique - musique assisté par ordindeur - mao - sint-gillis - sint-gillis - brussel - bruxelles - brussel
verified badge
Ben jij gepassioneerd door audioproductie?
Wil je zelf produceren, maar weet je niet waar je moet beginnen? Ik bied je de kans om je eerste stappen te zetten of je talenten als audioproducent verder te ontwikkelen in een professionele omgeving.
Ik ben al 20 jaar audioproducent en begeleid je op deze reis vol ontdekkingen tot het moment dat je er zelf op uit kunt gaan.

Deze cursussen hebben tot doel de werking van een professionele studio te demystificeren en je ogen te openen voor het feit dat apparatuur niets is, maar dat visie veel meer telt dan het aantal knoppen dat je kunt kopen.

De thema’s die ik behandel zijn:

- De keuze en technieken van microfoons
- Studio-akoestiek
- Routingbeheer in een professionele studio
- Connectiviteit in een studio
- Bereid een opnamesessie en een livesessie voor
- Aan de slag met de Yamaha 02R96VCM-console
- Met behulp van een analoge console
- Aan de slag met Cubase en Wavelab
- Vergelijking van verschillende MAO/DAW op de markt (Cubase, Nuendo, Protools, Reaper, StudioOne, WavesTracks, Ableton, ....)
- Een mixsessie voorbereiden (bestanden uitwisselen en delen met derden)
- Opnames
- Bewerken
- Verschillende mengtechnieken voor verschillende muziekstijlen
- Analoge en digitale audioverwerking (inleiding tot plug-ins en outboard)
- Masteren; wat is het en waarom?
- Werken met audio voor commerciële uitzendingen (radio, tv, games,...)
- Werk met Mac en pc
- Studio-ethiek
- Tips en trucs voor het bouwen en aanschaffen van materialen voor je eigen (thuis)studio

Aarzel niet om mij een bericht te sturen om een cursus op maat voor u samen te stellen.

Tot binnenkort,

Iwan.
verified badge
Loop je steeds tegen problemen aan als je je eigen muziek, podcast of andere audioproductie opneemt / produceert / mixt / mastert? Misschien weet je zelfs niet wat die verschillende stappen zijn!
Maak je geen zorgen, ik kan je helpen om je problemen een voor een op te lossen.
Ik bied geen standaardcursus met een curriculum aan, maar in plaats daarvan bied ik gepersonaliseerde sessies aan waarin we focussen op wat JIJ niet wilt leren, wanneer JIJ er klaar voor bent om erover te leren.

Het maakt niet uit op welk niveau u momenteel werkt, ik weet zeker dat ik u kan helpen uw producties en workflow te verbeteren.
Ook als u alleen hulp nodig heeft bij het opzetten van uw apparatuur, kan ik u helpen.
Heb je alles ingesteld, maar werken dingen gewoon niet? Ik kan binnenkomen en helpen bij het oplossen van uw systeem.

Dus wie ben ik?
Ik ben een professionele geluidstechnicus (zowel in de studio als live), producer, componist en multi-instrumentalist.
verified badge
Heeft u ideeën in uw hoofd, maar heeft u de stap nog niet gewaagd? Of je nu een beginnende of een ervaren muzikant bent, ik raad je aan om in de productie te duiken met een op maat gemaakte cursus over Ableton Live-software.

Ik ben al meer dan 10 jaar een gepassioneerd muzikant en producer (getrainde gitarist), en ik ben hier om je te helpen alle subtiliteiten van Ableton te ontdekken en onder de knie te krijgen.

Wie moet aanwezig zijn:

- Je bent een beginner en je wilt de interface ontdekken tijdens het componeren van je eerste nummer.
- U bent een gemiddelde of ervaren gebruiker en wilt uw vaardigheden perfectioneren en meer geavanceerde technieken leren.

Wat je kunt verwachten:

Voor beginners :
> Ontdekking van de Ableton Live-interface tijdens het maken van je eerste compositie
> Praktische aanpak zonder theoretische overbelasting
> Optimalisatie van de cursus volgens uw doelstelling en uw muzikale wensen
> Terbeschikkingstelling van bronnen (pakketten, sjablonen, presets, enz.)

Voor gemiddelde en gevorderde gebruikers:
> Diepgaande analyse van uw composities met gepersonaliseerde feedback
> Zwakke punten opgelost en bestaande nummers verbeterd
> Nieuwe productietechnieken verkennen, tips, snelkoppelingen en sjablonen delen
> Sectie over sampling, geluidsontwerp en mixen

Voorbeelden van behandelde onderwerpen:

- Interface: je leert navigeren tussen Audio en MIDI, de juiste tools/plugins gebruiken, sjablonen maken en essentiële snelkoppelingen gebruiken.
- Opnemen: ik leg je uit hoe ik te werk ga om stemmen of instrumenten goed op te nemen en tegelijkertijd de akoestiek van je kamer te optimaliseren.
- Compositie: leren virtuele instrumenten te gebruiken, kennismaking met geluidsontwerp en verkenning van creatieve compositietechnieken (geen muziektheorie nodig).
- Arrangement: structureer een stuk effectief zoals de profs om overtolligheid te voorkomen.
- Mixen: controle van effecten, integratie van externe plug-ins, mixtechnieken.

Aanpassingsvermogen: afhankelijk van je voortgang, je drijfveren en je muzikale voorkeuren, pas ik de cursus voortdurend aan om de specifieke aspecten te bereiken die je wilt verkennen of versterken.

Als je geïnteresseerd bent, stuur me dan een bericht en ik beantwoord al je vragen :)
verified badge
NL. Leer hoe u professionele tools en logica kunt gebruiken terwijl u uw eigen muziek produceert.
Leer verschillende opnametechnieken en het gebruik van microfoons met professionele apparatuur. Basisprincipes van mixen
en mastering
Ben je gepassioneerd door filmmuziek? Leer de tools van een filmcomponist en maak muziek voor verschillende filmgenres.

NL. Leer pro tools en logica gebruiken en produceer je eigen muziek
Leer verschillende opnametechnieken en gebruik van microfoons met professionele apparatuur. Basis van mengen
en mastering
Ben je gepassioneerd door filmmuziek? Leer de tools van een film componist, maak muziek voor verschillende
filmgenres

SP. Gebruikmaken van professionele tools en logische produciendo tu propia música.
Aprende verschillende técnicas de grabación en microfonía usando equipo profesional
verified badge
Ableton Live lessen voor alle niveau's, leeftijden, interesses voor professionele en lucratieve doeleinden, vrije tijdsbesteding of het ontdekken van een passie!
Integratie van externe gear ( synthesizers, samplers, sequencers, effects )
Synthesising.
verified badge
Hallo, ik ben Sam :)

Als muziekproducent heb ik met Ableton live samengewerkt voor zowel het opnemen en maken van muziek als voor live optredens.

Ik ben vertrouwd met het gebruik van Ableton stock-plug-ins, maar ook met plug-ins van derden zoals Fabfilter-plug-ins (Q3, R, L2,...) en het maken van percussieve geluiden met Serum (of Operator in Ableton).
Ik doe ook veel sounddesign met mijn Prophet 6 of platengitaar en laat het opvallen in de mix.

Ik ben erg blij om te horen wat je graag wilt leren, zodat ik de lessen precies kan aanpassen aan wat je nodig hebt!
Vertel me alsjeblieft wat je problemen zijn of wat je graag zou willen leren en ik zal sessies maken op jouw persoonlijke niveau.

Voor mezelf gebruik ik Ableton vooral om elektronische (deep house) muziek te maken met rock invloeden.
verified badge
NL
Mijn naam is Arno, ik ben al sinds mijn 16de bezig met het draaien en componeren van muziek. Mijn passie is geluid en techniek. Ik ben begonnen met analoogapparatuur, zoals de Akai MPC2000XL. Ik heb mijn studies afgemaakt in SAE Brussel (Bachelor of Arts and Sounds) en heb een paar extra diploma's behaald in live recording en music business. Ik werk nu vooral in IT en in mijn vrije tijd produceer ik muziek en doe ik opnames van artiesten. Ik kan je helpen met samplen, Ableton mixing and recording, DJ zowel met vinyl als CDJ's. Ik heb alle materiaal staan dat ik eventueel kan meenemen naar jou, of we kunnen bij mij lessen volgen.

ENG
My name is Arno, I have been spinning and composing music since I was 16 years old. My passion is sound and technology. I started with analog equipment, such as the Akai MPC2000XL. I finished my studies in SAE Brussels (Bachelor of Arts and Sounds) and got some additional degrees in live recording and music business. I now work mostly in IT and in my spare time I produce music and do recording of artists. I can help you with sampling, Ableton mixing and recording, DJ both with vinyl and CDJs. I have all the equipment that I can possibly bring to you, or we can take lessons at my place.

Gear:
Elektron Digitakt
Akai MPC2000XL
Akai S950
Ensoniq EPS
Yamaha DX7
Roland 303
Roland 909
Juno Alpha
Pioneer XDJ1000mk2
Technics 1200 mk2
Pioneer DJM mengpaneel
Ableton
Plugins
verified badge
Ableton Live is een geweldig programma, maar het duurt een tijdje voor je het onder de knie krijgt. Ik werk er al 7 jaar mee en begin het door en door te kennen. Het versnelt je creatieproces enorm als je de software goed kent. Anders kan het lang duren en verlies je sneller de moed. Naast Ableton Live begin ik Max ook te kennen. Dit is geen DAW maar een visuele programmeertaal die vaak gebruikt wordt door kunstenaars omdat men er niet direct code voor moet leren schrijven. Je kan dit gebruiken om muziek te maken, maar ook voor lichten en video. Het is een heel diep programma met heel veel mogelijkheden. Ik kan de basis hiervan meegeven.
Good-fit Leraar Garantie
favorite button
message icon
Contacteer Peter